ASTER - w pogoni za marzeniem


W wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas którego Lester William Polsfuss doznał urazu ramienia i łokcia powstała gitara umożliwiająca mu swobodna grę. Nieszczęśnik - gitarzysta jazzowy, bluesowy  szerzej znany pod swoim pseudonimem LES PAUL - zbudował wzór gitary do którego do dziś wzdychają niemal wszyscy gitarzyści.

Idąc naprzeciw oczekiwaniom również DEFIL postanowił wyprodukować swojego LP. Tak oto w 1984 zaprojektowano i pod koniec roku wprowadzono do produkcji model ASTER


Wyglądem przypominał wspomnianego wyżej Les Paula (choć bliżej mu do modelu L6). Układ przetworników to H-H (Muza s560), układ potencjometrów 2x volume i 2x tone no i to co cechowało prawdziwego LP czyli przełącznik 3-pozycyjny. Specjalnie dla tego modelu przygotowano nowy mostek oraz strunociąg inspirując się przy budowie wczesnymi produkcjami Gibsona (S1, L6 itp)

Jedną z istotnych różnic jest zastosowanie typowej dla DEFILA menzury. Wynosi ona 650mm przez co bliżej mu do instrumentów firmy FENDER. Szyjki budowane były zazwyczaj z drewna Jaworu/Klonu lub Buk z przekładkami z Grabu lub MahoniuProfil szyjki jest dość "solidny" ale na pewno nie można powiedzieć że jest gruby i nie da rady na nim wygodnie grać
Oficjalnie produkcję zakończono w 1990r. Już wtedy pojawił się następca w postaci modelu ASTER ROCK. Te parę dobrych lat produkcji sprawiło iż jest to chyba najpopularniejszy model gitary DEFIL. Wielokrotnie psuty poprzez naklejanie znaków marki GIBSON i inne mniej lub bardziej udane modyfikacje.

DANE TECHNICZNE

  • Menzura - 650 mm
  • Radius - 230 mm
  • Mostek i strunociag - typ TOM chromowany mosiądz
  • Klucze Muza 3+3
  • Mocowanie gryfu Bolt-On
  • Przetworniki 2x MUZA s560
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

DEFIL VINTAGE GUITARS. Copyright 2013 All Rights Reserved Revolution Two Church theme edited by Defil-Vintage